Parazitlerden Doğal Yollarla Kurtulun

Parazitlerden Doğal Yollarla Kurtulun

İnsan bedeni, yüzlerce parazite ev sahipliği yapan bir organizmadır. Parazit, diğer organizmalarda yaşayan ve yaşadığı organizmadan beslenen bu canlılar genellikle tek hücrelidir. Araştırmalara göre dünyada yaşayan insanların yarısından fazlası bağırsak kurtları ve tek hücreli canlılar başta olmak üzere tüm parazit türlerinin istilası altında yaşamaktadır. Bu parazitler vücudumuzda enfeksiyonlara yol açarak vücudumuzun zayıflayıp hastalıklara açık hale gelmesine neden olur.

Bazı parazitler ve kurtlar, tıbbi testler tarafından tespit edilemez ve tıbbi ilaçlarla bazı parazitlerden kurtulmak mümkün değildir. Ancak doğal ve bitkisel tedavi yollarıyla bedenimizi parazitlerden tamamen temizleyebiliriz. Bazı bitkiler, parazitlere zarar veren kimyasal bileşenler içerir. Bu kimyasal bileşenler insan vücudu için tamamen güvenli ve faydalı maddelerdir.

Parazitlerin Belirtileri

Parazitler kan testlerinde görünmese de vücuda bazı etkileri vardır. Parazitler ve kurtlar, vücutta kronik ağrılara, kabızlığa, gaza, baş ağrılarına, şişkinliğe ve kansızlığa yol açar. Vücudunda parazit olan insanlar ne kadar fazla dinlenseler bile kendilerini sürekli yorgun ve halsiz hissederler.

Araştırmalara göre dünyadaki her altı insandan birinin vücudunda bir veya birden fazla türde parazit bulunmaktadır. Bitkisel tedavi ile vücudumuzdaki parazitlerden 2 ile 4 hafta arasında uygulanacak kürlerle kurtulmak mümkündür. Parazitleri yok eden başlıca besinler şunlardır:

*Sarımsak

*Soğan

*Karanfil

*Ceviz

*Keklik otu (origanum vulgare)

*Greyfurt

*Zerdeçal

*Zencefil

*Kırmızıbiber

*Pelin otu

*Hindistancevizi

*Salatalık

*Yoğurt

*Kefir

*Elma

Parazitlerden Kurtulmanın Yolları

Elma Diyeti

Parazitlerden kurtulmanın en etkili yollarından biri elma diyeti uygulamaktır. Bir hafta boyunca uygulanan elma diyeti, hem parazitlerden kurtulmayı sağlar hem de bedeni zehirli maddelerden temizleyerek arındırır.

Elma diyeti normal öğünlere ek olarak, 1 hafta süreyle mümkün olabildiğince çok elma yiyerek ve elma suyu içilerek uygulanır. Ayrıca elma diyeti yapılacak haftada, normalde içilen suyun miktarı iki kat arttırılır. Elma diyetinde sadece taze ve organik elmalar kullanılmalıdır.

Sarımsak

Bilimsel araştırma sonuçlarına göre sarımsak, hastalıkları önleyen en önemli besinlerden biridir. Binlerce yıldır vücuttaki parazitleri yok etmekte kullanılan sarımsak, kanseri önler, kolesterolü düşürür, vücuttaki enfeksiyonları yok eder. Karaciğeri temizleyen bu besin, sülfinonlar ve alisinin adı verilen kimyasal bileşenler içerir.

Sarımsak, parazitlere ve kurtlara karşı çok etkilidir. Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı, tıbbi bitkilerin incelendiği araştırma raporuna göre yuvarlak ve kanca kurtlarını, içeriğindeki alisinin bileşeni sayesinde yok ettiği kanıtlanmıştır.

Karanfil

En güçlü antiseptik bitkilerden biri olan karanfil, öjenal ve karyofilin adı verilen kimyasal bileşenler içerir. Bu maddeler mikroplar ve parazitler üzerinde etkilidir. Karanfilin içinde bulunan bu kimyasal bileşenler, kana karışarak kanda bulunan mikroskobik parazitleri,  parazit larvalarını ve yumurtalarını yok eder.

İnsan vücuduna zarar veren tüm bakterileri, virüsleri ve mantarları yok eden karanfil, her gün tüketilirse veya kurutulmuş karanfil dişleri, günde bir kez ağızda 15 dakika bekletilirse bedeni parazitlerden korur.

Parazitlerden Kurtulmak için Sarımsak ve Karanfil Kürü

Vücudunuzdaki parazitlerden ve kurtlardan kurtulmak için 20 diş sarımsağı ayıklayıp havanda ezin. 2 diş karanfili un haline getirdikten sonra sarımsaklara ekleyin. Yarım çay bardağı zeytinyağı ile sarımsak ve karanfil karışımını iyice karıştırarak cam bir kavanoza koyun. Bu karışımı 2 hafta boyunca günde 3 defa yemeklere 1 çay kaşığı ekleyerek tüketin.