Pelin Otu ile Parazit Temizliği

Pelin Otu ile Parazit Temizliği

Parazitler bağırsaklara ve sindirim sistemine zarar veren, tüm dünyada yaygın olan en ciddi sağlık sorunlarından biridir. Parazitler vücutta mide bulantısı, kusma, iştah kaybı, reflü, titreme, kasılma ve ağrılara neden olur.

Eğer vücudunuzda parazit olduğundan şüpheleniyorsanız doğal tedavi yöntemiyle parazitlerden kurtulabilirsiniz.

Parazit Nedir?

Parazit, bir konakçıya yerleşerek ondan beslenen organizmadır. Parazitler insanlarda çeşitli hastalıklara neden olur. Bazı parazitik hastalıkların tedavisi kolay olsa da bazılarının tedavisi oldukça zordur.

Parazitler genellikle yiyeceklerden veya sudan bulaşır. Ancak bağırsakları hassas olan veya bağışıklık sistemi düşük olan kişilere bulaşma olasılığı daha fazladır.

Parazit Temizliği

Eğer vücudunuzda parazitler varsa pelin otu ile parazitlerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Pelin Otu (artemisia absinthium)

Bilinen en acı bitkilerden biri olan pelin otu, gri-yeşil, çok yıllık bir bitkidir. En çok Orta Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da yetişir. Kanser başta olmak üzere karaciğerin temizlenmesinde, sinir sisteminin güçlendirilmesinde, iştahsızlığın giderilmesinde, romatizma tedavisinde, parazit ve kurtların yok edilmesinde kullanılır. Özellikle bağırsak kurtlarının tedavisinde etkilidir.

Pelin otu hamilelerde ve 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Pelin otu bazı insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Eğer pelin otunu kullandıktan sonra kaşıntı görülüyorsa kullanımına son verilmelidir.

Parazitler için Pelin Otu Çayı

Parazit temizliği için pelin otu çayını günde 1 defa 2 hafta boyunca içiniz.

Bir su bardağı kaynamış suya 1 çay kaşığı kurutulmuş pelin otu yaprakları ekleyin. Birkaç dakika demlenmesini bekledikten sonra tüketin. Acılığını azaltmak için çayınıza nane ekleyebilirsiniz.

Pelin otu çayını yemeklerden sonra tok karnına tüketiniz.

Pelin otunu günde 1 çay kaşığından fazla tüketmeyiniz.